Firefox uzantıları artık daha kolay yüklenecek Popüler web tarayıcısı Mozilla Firefox, Android kullanıcıları için platformu geliştirmeye devam ediyor…

Şu anda, istenilen uzantıları yüklemek için Eklenti Yöneticisine gidilmesi gerekiyor. Mozilla‘nın belirttiğine göre bu işlem, masaüstü yükleme akışına alışkınsanız biraz kafa karıştırıcı olabiliyor.

Ancak Firefox 85, 25 Ocak‘ta herkes tarafından kullanılabilir olduğunda bu durum değişecek. Bu durum aynı zamanda yükleme düğmeleri eklentilerin web sitesinde yayınlanmaya başlayacak.

Bununla birlikte Firefox‘ta Android için eklenti seçimi oldukça sınırlı kalıyor. Mozilla 2020‘de kendi GeckoView motorunu temel alan yeni tarayıcı deneyimini başlattığından beri eklenti listesini çok fazla genişletmedi.

Yeni tarayıcının piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Mozilla, eklentiler için daha fazla destek oluşturmaya karar verdiğini ifade etti. Uzantılar, mobil kullanıcılar tarafından “iyi bir ilk deneyim sağlamak” için kullanılıyor. Mozilla’nın Android listesinde başlangıçta yalnızca 10 tane uzantı vardı. Şu anda bu sayı 12 olarak görünüyor.

Mozilla, önümüzdeki aylarda Android için daha fazla eklentiyi “optimize etme üzerinde çalışmaya devam edeceğini” söylüyorBir cevap yazın