LG telefon pazarından çekilip küçülmeye gidiyor Telefon dünyasının bilinen isimlerinden olan LG’den yeni bir karar geldi. Bu karara göre LG telefon …

Bir süredir LG’den telefon tarafında olumlu haberler almıyorduk. Bu nedenle LG’nin mobil pazardan tamamen çekileceği konuşulmaya başlamıştı. Bu haberlerin asılsız olduğunu belirten LG yönetimi, mobil tarafın yüzde 60 kadarını diğer departmanlarına kaydırmayı planlıyor.

Kwon Bong-seok tarafından yapılan yazılı bir açıklama ile ortaya çıkan bu haber, akıllı telefon pazarında yaşanan yırtıcı rekabetin LG’yi bu alandan çekilmeye zorladığına vurgu yapıyor.

LG’nin mobil departmanında çalışanların yüzde 60’ı şirketin diğer bölümlerine kaydırılacak. Kalan yüzde 40 ise devredilecek şirketteki mobil bölümünde kalacak. Yani LG mobil taraftaki çalışmalarının bir kısmını gözden çıkartıyor ve yüzde 40’nın satışı için masaya oturuyor. Yakında bu kararın resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Counterpoint’e göre, LG, Strategy Analytics tarafından 2013’ün ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon pazarında üçüncü sırada yer almasına rağmen, 2020’nin üçüncü çeyreğinde ilk yediye bile giremedi, bu sebeple kararın verildiği düşünülüyor.Bir cevap yazın