Microsoft, Windows 10 için yeni bir özelliği test ediyor

Microsoft’un denediği yeni özellik, gizli simgeleri göster seçeneğinin sol tarafında yer alıyor. Tam bir widget gibi çalışan ve henüz test aşamasında olan hava durumu ve haberler özelliği, üzerine tıkladığınız zaman etkileşim kurabileceğiniz büyük bir bilgi paneli açılmasını sağlıyor. Bu panel ile en son haberleri, döviz fiyatlarını, spor etkinliklerini veya bölgenizdeki hava durumunu takip edebileceksiniz.

Windows 10 için tasarlanan hava durumu ve haberler özelliği, simge durumuna küçüldüğünde ise sadece hava durumu hakkında bilgi veriyor. Böylece, herhangi bir çaba sarf etmeden hava durumu hakkında bilgi edinebiliyorsunuz. Panel içerisinde gösterilen haberlerden birine tıklandığında, varsayılan tarayıcı olarak Microsoft Edge‘nin açıldığı belirtildi. Bu varsayılan tarayıcının Google Chrome veya başka bir tarayıcı ile değiştirilip değiştirilemeyeceği hakkında henüz bir bilgi yok.

Hava durumu ve haberler özelliği, şimdilik Windows Insider programı ile ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya veya Hindistan’da kullanıma sunuldu. Kararlı sürümün ne zaman veya hangi sürümle kullanıcılara sunulacağı ise bilinmiyor.

Microsoft, önümüzdeki aylarda buna benzer pek çok küçük tasarım güncellemesi vermeyi planlıyor. İlk önce uygulama simgeleri ile başlayan değişim, tamamlandığı taktirde bambaşka bir Windows 10 görmemize neden olabilir.

Windows 10 için verilen tasarım güncellemeleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?Bir cevap yazın